Girls Golf - Tournament

Preseason Tournament

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Anderson 345  
2. Lebanon 348  
3. Kings 385  
4. Turpin 389  
5. Milford 395  
6. Little Miami 397  
7. Loveland 407  
8. Walnut Hills 509  
9. West Clermont 519  

Individual Results
  NAME SCHOOL SCORE
1. Riley Johnson (Medalist) Lebanon 74
2. Sara Lunn Anderson 79
3. Anna Spahr Lebanon 84
4. Elaina Lord Kings 85
4. Danni Gentry Little Miami 85
6. Ayla Brugger Anderson 86
6. Stella Hammond Anderson 86
8. Anna Sievers Turpin 89
9. Lindsie Donahue Lebanon 90
9. Cameron Manning Milford 90
11. Kristin Dygert Loveland 92
12. Sydney Dodds Anderson 94
12. Mikaila Dinkins Milford 94
14. Ellie Lamkin Anderson 95
14. Jenna Lynch Little Miami 95
16. Rachel Kohler Kings 97
16. Ella Waits Turpin 97
18. Maya Stokes Loveland 98
19. Andi Addis Lebanon 100
20. Norah Zellen Turpin 101
20. Brooklyn Campbell Kings 101
22. Eryn Dormelle Turpin 102
22. Lexi Elza Turpin 102
22. Grace Boone Kings 102
22. Meghan Smith Loveland 102
26. Sophie Straley Anderson 103
27. Tiernan Mentzel Walnut Hills 104
27. Samantha Hendricks Milford 104
29. Maureen Carpenter Turpin 105
30. Lily McManis Milford 107
30. Paige Zimmerman Little Miami 107
32. Caitlyn Grake Little Miami 110
33. Jessica Dillhoff Lebanon 111
34. Sydney Lewis Kings 113
34. Chase Lambert Lebanon 113
36. Olivia Huff Loveland 115
37. Addy Freve Loveland 117
38. Ellie Sharp Kings 118
39. Kiley Poe Loveland 120
40. Lizzie Haney Milford 122
40. Caroline Batchler West Clermont 122
42. Megan Hawkins Milford 123
43. Caroline Zerhusen Walnut Hills 128
44. Larkyn Angell Little Miami 130
45. Zoe Young West Clermont 131
46. Kendall Quigley West Clermont 133
46. Shelby Allen West Clermont 133
48. Finnley Mentzel Walnut Hills 134
49. Katie Elrich West Clermont 138
50. Janne Guo Walnut Hills 143
51. Olivia Adams West Clermont 145

Postseason Tournament

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Anderson 343  
2. Turpin 366  
3. Lebanon 367  
4. Kings 379  
5. Loveland 396  
6. Milford 407  
7. Little Miami 411  
8. Walnut Hills 426  
9. West Clermont 487  

Individual Results
  NAME SCHOOL SCORE
1. Ayla Brugger (Medalist) Anderson 75
2. Riley Johnson Lebanon 78
3. Ella Griffin Walnut Hills 86
4. Anna Sievers Turpin 87
5. Stella Hammond Anderson 88
6. Sydney Dodds Anderson 89
7. Lenna Lynch Little Miami 90
7. Elaina Lord Kings 90
7. Eryn Dormelle Turpin 90
10. Sara Lunn Anderson 91
10. Cameron Manning Milford 91
12. Norah Zellen Turpin 92
13. Sydney Lewis Kings 93
14. Lindsie Donahue Lebanon 94
14. Ellie Lamkin Anderson 94
16. Anna Spahr Lebanon 95
17. Danni Gentry Little Miami 96
18. Ella Waits Turpin 97
18. Kylie Poe Loveland 97
20. Brooklyn Campbell Kings 98
20. Emily Lynch Kings 98
20. Sydney Stockslager Anderson 98
23. Elena Hentz Loveland 99
23. Maya Stokes Loveland 99
25. Chase Lambert Lebanon 100
26. Olivia Huff Loveland 101
26. Kristin Dygert Loveland 101
28. Lexi Elza Turpin 102
28. Rachel Kohler Kings 102
30. Meghan Smith Loveland 103
31. Grace Boone Kings 104
31. Addyson Althammer Milford 104
31. Maureen Carpenter Turpin 104
34. Samantha Hendricks Milford 106
34. Lily McManis Milford 106
36. Andi Addis Lebanon 108
37. Caitlynn Grake Little Miami 110
37. Jessica Dillhoff Lebanon 110
39. Tiernan Mentzel Walnut Hills 111
40. Shelby Allen West Clermont 112
41. Caroline Zerhusen Walnut Hills 113
42. Paige Zimmerman Little Miami 115
43. Finley Mentzel Walnut Hills 116
44. Madison Meyer West Clermont 119
44. Elizabeth Haney Milford 119
46. Megan Hawkins Milford 120
47. Larkyn Angell Little Miami 125
48. Emily Balogh Little Miami 126
49. Zoe Young West Clermont 127
50. Katie Elrich West Clermont 129
51. Caroline Batchler West Clermont 130
52. Grace Yeager Walnut Hills 134

 
Dinsmore Legal Padrino Buffalo Wings & Rings Beacon Orthopedics & Sports Medicine