Boys Golf - Tournament

Preseason Tournament

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Loveland 306  
2. Anderson 315  
3. Turpin 317  
4. Kings 321  
5. Little Miami 336  
6. Milford 342  
7. West Clermont 363  
8. Lebanon 365  
9. Walnut Hills 372  

Individual Results
  NAME SCHOOL SCORE
1. Alex Meyer (Medalist) Turpin 71
2. Anthony Moran Loveland 73
2. Jonathon Campbell Milford 73
4. Jake Wittenauer Little Miami 74
5. Marshall Morency Anderson 75
6. Charlie Straubel Anderson 76
6. Garrett Hogan Kings 76
6. Jake Williams Kings 76
9. Justin Zinchini Loveland 77
10. Ben Kirlin Loveland 78
10. Matthew Gerstemeier Loveland 78
12. Gio Tomasetti Little Miami 79
12. Coleman Miller Anderson 79
12. Drew Anness Turpin 79
12. Peyton Lawley Lebanon 79
16. Jackson Rachal Lebanon 80
17. Will Nolan Kings 81
18. Henry Menkel Walnut Hills 82
19. Nate Hayas Turpin 83
20. Hayden Meyers Turpin 84
20. Nick Colwell West Clermont 84
22. Jacob Alkire Loveland 85
22. George Leake Anderson 85
22. Collin Bloomfield Turpin 85
25. Cameron Lawman West Clermont 86
25. Brady Gray Loveland 86
27. Owen Wyatt Little Miami 87
28. Jacob Nolan Kings 88
28. Alex Rollman Turpin 88
30. Erich Morgan Milford 89
31. Ian Schudmeyer Milford 90
31. Brennan MacRae Milford 90
31. Tag Berghausen Walnut Hills 90
34. Ben Trigg Anderson 91
35. Dylan Ward Kings 92
35. Cole Brandon Anderson 92
37. Kyle Dannemiller Milford 93
38. Chad Dannemiller Milford 96
38. Carson Cooley West Clermont 96
38. Luke Vickers Little Miami 96
41. Jacob Ball West Clermont 97
42. Cameron Coleman Lebanon 100
42. Gavin Barnett Little Miami 100
42. Tommy Dwyer Walnut Hills 100
42. Dane Klein Walnut Hills 100
46. Colin Hunter Kings 101
47. Nathan Ryan Little Miami 102
48. Ritvik Madan Walnut Hills 105
49. Sam Strawser Lebanon 106
49. Tom Carroll Lebanon 106
51. Max Leggit Walnut Hills 108

Postseason Tournament

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Turpin 313  
2. Loveland 316  
3. Anderson 319  
4. Lebanon 322  
5. Milford 329  
6. Little Miami 334  
6. Kings 334  
8. West Clermont 336  
9. Walnut Hills 361  

Individual Results
  NAME SCHOOL SCORE
1. Anthony Moran Loveland 73
1. Jonathan Campbell Milford 73
3. Coleman Miller Anderson 75
3. Marshall Morency Anderson 75
5. Jacob Alkire Loveland 76
5. Jake Wittenauer Little Miami 76
5. Jake Williams Kings 76
8. Drew Anness Turpin 77
8. Hayden Meyers Turpin 77
10. Brogan Leugers Lebanon 78
11. Alex Meyer Turpin 79
12. Peyton Lawley Lebanon 80
12. Gio Tomasetti Little Miami 80
12. Alex Rollman Turpin 80
15. Cameron Coleman Lebanon 81
16. Jacob Ball West Clermont 82
17. Matthew Gerstemeier Loveland 83
17. Jackson Rachal Lebanon 83
19. Collin Bloomfield Turpin 84
19. Brady Gray Loveland 84
19. Casey Eversole Loveland 84
19. Cole Brandon Anderson 84
19. Chad Dannemiller Milford 84
19. Brayden Cheeseman Kings 84
19. Carson Cooley West Clermont 84
19. Nick Colwell West Clermont 84
27. Charlie Straubel Anderson 85
28. George Leake Anderson 86
28. Kyle Dannemiller Milford 86
28. Brendan MacRae Milford 86
28. Cameron Lawman West Clermont 86
32. Ben Trigg Anderson 87
32. Will Nolan Kings 87
32. Jacob Nolan Kings 87
35. Nathan Ryan Little Miami 88
35. Garrett Hogan Kings 88
35. Dylan Ward Kings 88
35. Tag Berghausen Walnut Hills 88
39. Henry Menkel Walnut Hills 89
39. Dane Klein Walnut Hills 89
39. Nate Hayes Turpin 89
42. Ben Kirlin Loveland 90
42. Gavin Barnett Little Miami 90
42. Erich Morgan Milford 90
42. Ian Schudmeyer Milford 90
42. Sam Strawser Lebanon 90
47. Owen Wyatt Little Miami 91
48. Tom Carroll Lebanon 93
49. Ritvik Madan Walnut Hills 95
50. Tommy Dwyer Walnut Hills 99
51. Luke Vickers Little Miami 100
52. Max Leggit Walnut Hills 104
53. Brandon Myers West Clermont 119
54. Aaron Lockhart West Clermont 120

 
Rugby? ECCBroadcasts.com Dinsmore Legal Padrino