Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Jessie Gibbins (Sr), Loveland District Championships 18:19.70
2. Grace Biddle (Jr), Little Miami Centerville 18:23.90
3. Sara Doughman (Sr), Kings Southwest District XC Championship Race 18:29.60
4. Emmy Sager (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 18:32.70
5. Sarah Madix (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 18:36.70
6. Kate Stiens (Jr), Walnut Hills District Meet - VOA Park 18:41.10
7. Ally Colegate (Jr), Loveland District Championships 18:50.50
8. Madison Conatser (Jr), Loveland Loveland Sunset Invitational 18:57.90
9. Mackenzie Evans (So), Little Miami VOA District 19:05.50
10. Alynna Wilson (So), Lebanon SNL 19:20.00
11. Elena Horn (Jr), Turpin 19:22.00
12. Ayla Grabenbauer (Sr), Milford District Championship 19:24.40
13. Grace Glassmeyer (Jr), Lebanon Loveland 19:31.00
14. Mary Westrich (Sr), Walnut Hills Loveland 19:32.80
15. Abby Taylor (Sr), Lebanon SNL 19:34.00
16. Ali Maglecic (Fr), Milford Ross Invitational 19:42.90
17. Maaike Snider (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 19:44.10
18. Claire McFarland (Fr), Milford District Championship 19:49.20
19. Audrey Baker (So), Anderson Kings Dual 19:52.00
20. Isabel Schemmel (Jr), Walnut Hills Loveland 19:53.00
21. Lauren Gard (So), Loveland Loveland Sunset Invitational 19:54.00
21. Hannah Glassmeyer (Fr), Lebanon Milton Union 19:54.00
23. Milena McNamara (Jr), Lebanon Loveland 20:06.00
24. Mazie Monroe (Fr), Lebanon Milford 20:07.00
25. Bethany Griffin (So), Loveland Southwest Ohio District Open 20:11.00
26. Sophie Curtis (So), West Clermont Princeton Invitational 20:12.09
27. Emma Stenger (Jr), Anderson Loveland Invite 20:21.00
28. Sabrina McSherry (Sr), Walnut Hills Loveland 20:22.60
29. Riley McKinney (Sr), Lebanon Bob Schul 20:23.00
30. Sam Conrad (Sr), Milford Princeton Invite 20:25.00
31. Natalie Stotz (Sr), Turpin 20:26.00
32. Theresa Olding (Jr), Lebanon Bob Schul 20:37.00
33. Kate Herrmann (Jr), Milford District Championship 20:39.60
34. Lilah Mohler (Sr), Lebanon Loveland 20:40.00
35. Peyton Dickerson (Jr), Kings Southwest District XC Championship Race 20:40.50
36. Jane Loffer (Sr), Little Miami VOA District 20:46.10
37. Kaitlin Grover (So), Walnut Hills Mason 20:48.90
38. Mahima Vasa (Fr), Milford District Championship 20:50.70
39. Libby Mailloux (Sr), Milford Ross Invitational 20:51.20
40. Kelsey McSherry (Sr), Walnut Hills Loveland 20:55.60
41. Laura Crowley (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 20:58.60
42. Lizzy Ward (), Turpin 21:01.00
43. Samantha Kenneweg (Jr), Kings Southwest District XC Championship Race 21:02.20
44. Justine Cooper (Fr), Loveland Southwest Ohio District Open 21:08.60
45. Lindsey Barry (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 21:14.20
46. Annabelle Ramos (Sr), Milford District Open 21:19.70
47. Madison Jent (Fr), Kings Southwest District XC Championship Race 21:20.20
48. Reagan Jones (Fr), Loveland Loveland Sunset Invitational 21:20.50
49. Mae Reed (Sr), Turpin 21:23.00
50. Calista Binning (Fr), West Clermont Princeton Invitational 21:25.86
51. Ryan Armstrong (Sr), Anderson Loveland Invite 21:27.00
52. Audrey O'Rourke (Jr), Kings Southwest District XC Championship Race 21:28.00
53. Marin Davidson (Fr), Turpin 21:31.00
54. Sheridan Hennessy (So), Walnut Hills Loveland 21:31.80
55. Shae McHugh (So), Anderson Kings Dual 21:32.00
56. Claire Hannah (Jr), West Clermont Princeton Invitational 21:33.13
57. Kaitlyn Lundrigan (So), Turpin 21:41.00
58. Virginia Willard (Sr), Little Miami VOA District 21:41.80
59. Reagan Dell (So), Loveland Loveland Sunset Invitational 21:43.40
60. Sophia Huff (So), Loveland Loveland Sunset Invitational 21:46.10
61. Brooklyn Miller (So), Kings Southwest District XC Championship Race 21:47.50
62. Charlotte Hendrickson (Fr), Walnut Hills Mason 21:52.80
63. Isabel Hastings (Sr), Walnut Hills Time Trial 21:54.60
64. Abigail Brown (So), Little Miami VOA 21:55.70
65. Sam Gardner (Sr), Turpin 21:58.00
66. Deborah Phillips (Sr), Anderson Kings Dual 21:59.00
67. Lilly Braun (Fr), Milford Princeton Invite 22:00.10
68. Ally Carpenter (So), Loveland Southwest Ohio District Open 22:00.50
69. Mikayla Loomis (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 22:04.80
70. Anna Keller (Jr), Turpin 22:05.00
71. Halcyon Russell (Jr), Turpin 22:06.00
72. Maura Hart (So), Kings Southwest District Open 22:10.00
73. Samantha Badzik (Sr), Loveland Southwest Ohio District Open 22:11.50
74. Jenna Mayborg (Jr), West Clermont Districts 22:14.10
75. Lauren Poteet (Sr), Loveland Loveland Sunset Invitational 22:16.90
76. Izzy Kofalt (So), Milford District Open 22:17.70
77. Maya Wolfford (Sr), Turpin 22:20.00
78. Megan Larson (Sr), Kings Southwest District XC Championship Race 22:20.10
79. Ava Westfall (Jr), Loveland Southwest Ohio District Open 22:20.90
80. Abigail Adams (Sr), Turpin 22:23.00
81. Evelyn Westrich (Fr), Walnut Hills Loveland 22:32.80
82. Erin East (Jr), Anderson Kings Dual 22:33.00
82. Katherine Jones (Sr), Turpin 22:33.00
84. Meghan Ellison (Sr), Kings Kings Duals 22:34.70
85. Grace Nunn (Sr), Loveland Southwest Ohio District Open 22:40.00
86. Monika Middendorf (Jr), Turpin 22:42.00
87. Lindsay Hoff (So), Kings Tiffin Cross Country Carnival 22:43.10
88. Sabine Johns (So), Walnut Hills Time Trial 22:47.10
88. Katie Tassiello (Fr), Milford District Open 22:47.10
90. Sophia Choi (Fr), Loveland Southwest Ohio District Open 22:54.10
91. Brooke Farmer (Fr), West Clermont Districts 22:55.80
92. Alison Chelgren (Jr), Anderson Loveland Invite 22:59.00
93. Bella Dillhoff (Sr), Loveland Loveland Invitational 23:00.90
94. Makayla Cordy (So), Kings Southwest District Open 23:08.30
95. Grace Kaufman (Sr), Walnut Hills Time Trial 23:10.20
96. Chloe Johnson (So), West Clermont Districts 23:10.30
97. Gurski Kathryn (Sr), Anderson Loveland Invite 23:11.00
98. Abby Verderber (Sr), Milford District Open 23:12.40
99. Corrine Newman (Fr), Milford Princeton Invite 23:15.00
100. Lydia Goetz (So), Walnut Hills Loveland 23:16.00
101. Edie Loffer (Fr), Little Miami VOA District 23:16.10
102. Mackenzie Liu (Fr), Loveland Southwest Ohio District Open 23:21.80
103. Aubri Knight (Fr), Kings Southwest District Open 23:22.70
104. Nicole Mattson (Jr), Kings Southwest District Open 23:25.20
105. Ansley Terris (Fr), Loveland Loveland Sunset Invitational 23:26.30
106. Sydney Mack (So), Turpin 23:32.00
107. Sarah McFarland (Jr), Milford Ross Invitational 23:39.60
108. Marie Flessa (So), Walnut Hills Mason 23:45.60
109. Avery Carstens (Fr), Kings Southwest District Open 23:52.60
110. Grace Jones (Jr), Kings Southwest District Open 23:58.90
111. Ellery Goret (So), Turpin 24:00.00
112. Nicole Dewey (So), Turpin 24:01.00
113. Ava Reveal (So), West Clermont Loveland Invitational 24:09.40
114. Taleh Fananapazir (Fr), Walnut Hills Loveland 24:10.00
115. Natalie McGrath (Jr), Milford Princeton Invite 24:18.20
116. Josie Cooper (Fr), Loveland Loveland Sunset Invitational 24:18.70
117. Miki Wolfford (So), Turpin 24:19.00
118. Anne Pauen (So), Little Miami Loveland 24:24.50
119. Allyson Hendricks (Fr), Milford Princeton Invite 24:26.70
120. Cora Phalen (Sr), Walnut Hills Loveland 24:27.00
121. Parker Beidleman (Jr), Walnut Hills Loveland 24:27.60
122. Bailey Landrum (So), West Clermont Saturday Night Lights 24:37.90
123. Autumn Chapman (Sr), Kings Kings Duals 24:43.00
124. Ava Royse (So), West Clermont Princeton Invitational 24:50.09
125. Maria Snelling (Sr), Little Miami Little Miami 24:51.30
126. Sophie Tarter (Jr), Milford Princeton Invite 24:52.10
127. Sophia Dicristoforo (So), West Clermont Saturday Night Lights 24:52.70
128. Addyson Warren (Fr), Walnut Hills Loveland 24:53.20
129. Isabeau Price (Jr), Little Miami ECC 24:54.93
130. Abbie Rhodus (Sr), Turpin 24:55.00
131. Maddie McCauley (So), Little Miami Loveland 25:05.70
132. Zoey Treleven (Fr), Kings Southwest District Open 25:06.70
133. Alyssa Carney (Sr), Turpin 25:11.00
134. Kaylee Thompson (Fr), Kings Southwest District Open 25:15.90
135. Izzy Stutzman (Sr), Turpin 25:22.00
136. Jordan Woodruff (Fr), Little Miami Little Miami 25:23.40
137. Stella Cornelius (Fr), Little Miami Little Miami 25:26.40
138. Abby McMullin (Jr), Turpin 25:30.00
139. Maya Sundararajan (Jr), Walnut Hills Loveland 25:33.60
140. Gina McInturf (So), West Clermont Princeton Invitational 25:40.69
141. Kelsey Colglazier (So), Turpin 25:42.00
142. Isabel Rodriguez (Sr), Walnut Hills Time Trial 26:06.30
143. Logan Symson (So), Walnut Hills Time Trial 26:08.60
144. Hannah Rebich (Sr), Walnut Hills Time Trial 26:10.50
145. Caroline Brinker (Fr), Milford District Open 26:19.60
146. Anna Sievers (), Turpin 26:32.00
147. Julia Ward (), Turpin 26:44.00
148. Macey Ritter (So), West Clermont Princeton Invitational 27:07.69
149. Emma Ranshaw (So), West Clermont Princeton Invitational 27:14.98
150. Ruth Debono (Sr), Walnut Hills Time Trial 27:33.90
151. Emerson Withrow (So), West Clermont Princeton Invitational 27:55.92
152. Tessa Baldauf (So), Turpin 28:26.00
153. Emily Lent (Sr), Turpin 28:33.00
154. Savannah Wood (Sr), Kings Loveland Invitational 28:36.50
155. Lillian Hosler (So), West Clermont Princeton Invitational 28:43.16
156. Chloe Stringer (Sr), West Clermont Princeton Invitational 28:59.11
157. Jillian Rhodus (Fr), Turpin 29:02.00
158. Melissa Ryder (Fr), Walnut Hills Mason 29:13.00
159. Vivian Heidelberg (Jr), Walnut Hills Time Trial 29:21.08
160. Cayla Estep (Sr), West Clermont Princeton Invitational 29:25.23
161. Jane Speelman (Sr), Turpin 29:31.00
162. Tori Lafferty (So), West Clermont ECC 29:55.10
163. Ellie Speed (Sr), West Clermont Saturday Night Lights 30:17.40
164. Narra Crew (Fr), Walnut Hills Time Trial 30:23.80
165. Ava Thompson (Fr), Milford Milford Invitational 30:41.00
166. Zoe Hams (Fr), Milford East Classic 33:00.00

Padrino Buffalo Wings & Rings Beacon Orthopedics & Sports Medicines Dinsmore Legal