Boys Cross Country - Statistics

Updated: 10/20/2014

Season: 2012 | 2013 | 2014

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Luke Widdig Kings ECC 16:17.00
2. AJ Erdaty Milford Milford Invite 16:29.00
3. L. J. Brant Kings Tiffin 16:31.00
4. Nick Stone Anderson Kings Invt 16:35.00
5. Andrew Patty Turpin Milford 16:36.00
6. Josh Gittelman Anderson ECC 16:38.00
7. Alex Tanner Turpin ECC 16:48.00
8. Dante Marcon Turpin ECC 16:50.00
9. Karl Mueller Loveland Loveland 16:52.00
10. Eli Elkins Kings ECC 16:54.00
11. Graham Weaver Turpin ECC 16:58.00
11. Ben Cooper Kings VOA 16:58.00
13. Ryan Wiesman Turpin ECC 17:00.00
14. Kyle Garner Loveland Loveland 17:02.00
15. Noah Diebel Kings ECC 17:05.00
16. Blayne Buckler Kings ECC 17:10.00
17. Josh Haverland Kings Tiffin 17:11.00
18. Jack Lowry Walnut Hills VOA District 17:15.00
18. Max Brockwell Walnut Hills VOA District 17:15.00
20. Max Weiskittel Walnut Hills ECC championship 17:17.00
21. Joe Ingram Anderson ECC 17:18.00
22. Ryan Kurz Walnut Hills VOA District 17:20.00
23. Luke Dull Walnut Hills VOA District 17:21.00
23. Mitch Stone Anderson ECC 17:21.00
25. Jack Chambers Kings Plains 17:23.00
26. Noah Stubenrauch Kings Plains 17:24.00
27. Ben Norton Turpin ECC 17:29.00
27. Ryan Broerman Kings Deer Park 17:29.00
29. Luke Warren Walnut Hills ECC championship 17:30.00
30. Chris Jantzen Kings Plains 17:32.00
30. Carlos Perez Milford Deer Park Invite 17:32.00
32. Scott Kendrick Loveland ECC 17:35.00
33. Chris Stock Kings ECC 17:38.00
34. Michael Porter Anderson Miami Univ. Inv't 17:39.00
35. Zach Garner Loveland ECC 17:42.00
36. Isaac Onnen Kings ECC 17:45.00
36. Nate Muenchen Kings Deer Park 17:45.00
36. Caleb Davis Loveland Loveland 17:45.00
39. Casey Norman Milford Harrison Invite 17:46.00
39. Gideon Diebel Kings ECC 17:46.00
41. Joshua Holtzman Walnut Hills ECC championship 17:48.00
42. Graham Craycraft Milford Deer Park Invite 17:50.00
43. Aaron Hladky Walnut Hills ECC championship 17:53.00
44. Clay Cooper Kings Deer Park 17:54.00
45. Sam Thomas Anderson ECC 17:56.00
46. Max Schowalter Kings Kingswood 17:57.00
47. Gabe Lamba Walnut Hills ECC championship 17:58.00
48. Johnny Jarmin Milford Harrison Invite 17:59.00
48. Peter Kroeger Milford Harrison Invite 17:59.00
50. Ben Gothard Turpin Milford 18:00.00
51. Calab Ewing Kings Deer Park 18:04.00
52. Gunnar Michelfelder Loveland Loveland 18:06.00
52. William Powell Kings ECC 18:06.00
54. Max Egan Turpin Centerville Stampede 18:08.00
55. Anthony Venzin Loveland ECC 18:10.00
56. Lake Ille Turpin ECC 18:11.00
57. Grant Wendel Turpin ECC 18:13.00
58. Kevin Minds Kings Tiffin 18:16.00
58. Harris Craycraft Milford Milford Invite 18:16.00
60. Michael Braun Kings Deer Park 18:23.00
61. Robbie Winkler Kings Eaton 18:24.00
62. David Sun Turpin Kings 18:25.00
62. James Naughton Kings ECC 18:25.00
62. Brighton Hummer Loveland ECC 18:25.00
65. Ville Lizell Walnut Hills St. Xavier 18:26.00
65. Brett Kluge Loveland ECC 18:26.00
67. Tim Lowry Walnut Hills ECC championship 18:27.00
68. Will Ladd Anderson Miami Univ. Inv't 18:28.00
68. Jacob Korniak Loveland ECC 18:28.00
70. Thomas Yoder Kings Deer Park 18:31.00
70. Kevin Garner Loveland Eaton 18:31.00
72. Daniel Naughton Kings Deer Park 18:34.00
73. Chris Schalk Kings Deer Park 18:35.00
74. Michael Albino Kings Deer Park 18:36.00
74. Jack Marketos Kings Plains 18:36.00
76. Charlie Carey Walnut Hills ECC championship 18:37.00
77. Jarod Roll Milford Deer Park Invite 18:39.00
78. Weston Floro-Hageman Walnut Hills ECC championship 18:40.00
78. Zech Busch Anderson Miami Univ. Inv't. 18:40.00
80. Eric Albino Kings Deer Park 18:41.00
81. Zach Thornton Turpin ECC 18:44.00
82. Trevor Bartlett Kings Centerville 18:47.00
82. Andy Hay Kings ECC 18:47.00
84. Grant Newton Milford Milford Invite 18:49.00
85. Elijah Catalan Walnut Hills ECC championship 18:52.00
86. Zach Teter Turpin ECC 18:53.00
87. Jason Lipp Walnut Hills ECC championship 18:56.00
88. Mitchell Laifook Loveland Eaton 18:58.00
88. Anson Moore Walnut Hills ECC championship 18:58.00
90. Ben Chamberlin Turpin Milford 18:59.00
91. Casey Smith Loveland Loveland 19:00.00
92. Nicholas Fixler Walnut Hills ECC championship 19:01.00
92. Liam Gallagher Anderson ECC 19:01.00
94. Tanner McDole Turpin ECC 19:04.00
95. Jonah Smith Loveland ECC 19:06.00
96. Clayton Virzi Milford Deer Park Invite 19:07.00
96. Joe Ciraci Milford Deer Park Invite 19:07.00
98. Jay Hayes Milford Deer Park Invite 19:13.00
99. Jacob Quinn Turpin Milford 19:14.00
99. Sayre Stejbach Loveland ECC 19:14.00
101. Jack Fredette Turpin ECC 19:15.00
102. Noah Olberding Walnut Hills ECC championship 19:16.00
103. Kyle Greulach Anderson Miami Univ. Inv't 19:17.00
104. John Naughton Kings Deer Park 19:19.00
105. Kyle Brown Walnut Hills ECC championship 19:20.00
106. Sean Vonderhaar Milford Milford Invite 19:22.00
107. John Lemon Loveland ECC 19:27.00
108. Liam Smith Loveland Trinity 19:28.00
109. Nick Long Anderson Miami Univ. Inv't 19:29.00
109. Dylan Armstrong Loveland ECC 19:29.00
111. Morgan Thurston Turpin ECC 19:32.00
112. Brayden Rackley Milford Deer Park Invite 19:34.00
112. Ian Retz Kings ECC 19:34.00
114. Patrick Bentley Turpin ECC 19:37.00
114. Cooper Sooksbury Milford Deer Park Invite 19:37.00
116. Samuel Wenger Loveland ECC 19:39.00
117. Nate Hauer Walnut Hills ECC championship 19:42.00
118. Thomas Zins Turpin Milford 19:48.00
118. Joseph Kruse Milford Wilmington Invite 19:48.00
118. Gary Spencer Loveland ECC 19:48.00
121. Charlie Dietz Walnut Hills Milford 19:50.00
121. Tyler Fisher Anderson Miami Univ. Inv't 19:50.00
123. Tommy Engelkamp Anderson Miami Univ. Invit 19:53.00
124. Max Speelman Turpin ECC 19:56.00
124. Gabe Norman Milford Harrison Invite 19:56.00
126. Miles Dewitt Walnut Hills Milford 20:00.00
127. Ryan Mesmer Loveland ECC 20:01.00
128. Quint Kaufman Walnut Hills ECC championship 20:02.00
128. Sam Riber Walnut Hills ECC championship 20:02.00
130. Robert Dyehouse Walnut Hills ECC championship 20:04.00
131. Brandon Austin Turpin Milford 20:07.00
131. Finn Dearwester Walnut Hills ECC championship 20:07.00
131. Marshall Scheiderer Walnut Hills ECC championship 20:07.00
134. Scott Boggess Turpin ECC 20:08.00
135. Chris Bull Turpin ECC 20:09.00
136. Carter Butterbaugh Walnut Hills ECC championship 20:10.00
137. Kyle Grebert Turpin ECC 20:11.00
138. Evan Bond Walnut Hills ECC championship 20:14.00
139. Tiani Li Walnut Hills ECC championship 20:17.00
140. Michael Kenny Kings ECC 20:18.00
141. Joshua Badzik Loveland Mason 20:19.00
142. Jack Polivka Turpin Lebanon 20:22.00
143. Sean Gatje Turpin Milford 20:24.00
144. Drew Dailey Kings ECC 20:25.00
145. Jack Sonnefeld Turpin ECC 20:27.00
146. Eric Thomas Loveland ECC 20:29.00
147. Brennan Young Glen Este Fayetteville 20:30.10
148. Justis Heekin Walnut Hills ECC championship 20:33.00
149. Antonio Apodaca Loveland Eaton 20:34.00
149. Pedro Garcia Kings Deer Park 20:34.00
151. Dean Parker Loveland ECC 20:37.00
151. Jack Langenderfer Walnut Hills ECC championship 20:37.00
153. Jackson Hamann Walnut Hills ECC championship 20:39.00
154. Jack Doyle Walnut Hills ECC championship 20:40.00
155. Aaron Simon Walnut Hills ECC championship 20:57.00
155. Vince Smith Turpin Kings 20:57.00
157. Chris Harig Kings ECC 21:02.00
157. Matthew Truesdell Loveland Loveland 21:02.00
159. Michael Naughton Kings Deer Park 21:10.00
159. Ethan Carle Loveland Loveland 21:10.00
161. Christian Kagy Kings ECC 21:23.00
162. Chris Keil Milford Deer Park Invite 21:25.00
162. Gabe Schulze Walnut Hills ECC championship 21:25.00
164. Bobby Oberholzer Loveland Loveland 21:26.00
165. Connor Daly Milford Deer Park Invite 21:27.00
166. Brandon Klieber Kings Deer Park 21:29.00
166. Will Stout Milford Deer Park Invite 21:29.00
168. Eliot Peet Loveland Loveland 21:31.00
169. Josh Ritzenthaler Turpin Milford 21:32.00
170. Garrett Studer Glen Este Bethel 21:50.20
171. Will Dietz Walnut Hills Milford 22:02.00
172. Ryan Greenwood Turpin Lebanon 22:07.00
173. Ryan Pinckney Turpin Kings 22:10.00
174. Max Goetz Kings Deer Park 22:11.00
175. Ray Garry Walnut Hills Centerville Stampede 22:14.00
176. Joe Garry Walnut Hills ECC championship 22:15.00
176. David Henning Walnut Hills St. Xavier 22:15.00
178. Bryce Reinhold Loveland ECC 22:18.00
179. Thomas Bentley Turpin Milford 22:19.00
180. Garrett Dickerson Loveland ECC 22:26.00
180. Patrick Quay Walnut Hills ECC championship 22:26.00
182. Anthony Masarro Turpin ECC 22:27.00
183. Richard Wendel Turpin Kings 22:34.00
184. Ben Mansfield Walnut Hills ECC championship 22:42.00
185. Braden Sotkiewicz Turpin ECC 22:47.00
186. Joseph Smith Walnut Hills Milford 22:54.00
186. Tripp Wyenandt Turpin ECC 22:54.00
188. Joe Nurre Walnut Hills ECC championship 22:55.00
189. Fabien Acher Walnut Hills Milford 22:58.00
190. Alex Lusk Loveland ECC 23:05.00
191. Trent Madder Kings Deer Park 23:19.00
192. Dom Ventura Walnut Hills ECC championship 23:24.00
193. Drake Mueller Loveland Loveland 23:28.00
194. Sam Moughton Turpin ECC 23:40.00
195. Taylor Rose Milford Deer Park Invite 23:42.00
196. Jack Hurst Walnut Hills Milford 23:44.00
197. Brycen Carle Loveland ECC 24:15.00
198. A .J. Feldstein Kings ECC 24:20.00
199. Ben Kowalski Walnut Hills St. Xavier 25:56.00
200. Austin Howard-Clark Kings Tiffin 26:32.00
201. Robert Strickley Walnut Hills Milford 27:05.00
202. Zechariah Crouch Glen Este Bethel 28:51.50
203. Craig Gorney Turpin Kings 29:17.00

 
Padrino