Boys Track - All Conference

Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Amir Willis (sprinter) Withrow
Athlete of the Year Gabe Hickman (field event) Turpin
Athlete of the Year Alex Justus (distance) Kings
Athlete of the Year Amir Willis (high point) Withrow
Coach of the Year Brock Rutlege Withrow

First Team
NAME SCHOOL EVENT
Amir Willis Withrow 100 Meter Dash
Amir Willis Withrow 200 Meter Dash
Amir Willis Withrow 400 Meter Dash
Alex Justus Kings 800 Meter Run
Alex Justus Kings 1600 Meter Run
Peter Morton Turpin 3200 Meter Run
Tim Blair Withrow 110 Meter High Hurdles
Tim Blair Withrow 300 Meter IM Hurdles
Tim Blair
Shemar Pinnock
Tyrese Captain
Corey Crawford
Withrow 400 Meter Relay
Quintin Cooks
Brandon Li
Joe Miller
Kam Johnson
Walnut Hills 800 Meter Relay
Quintin Cooks
Brandon Li
Joe Miller
Robvae McDonald
Walnut Hills 1600 Meter Relay
Grayson Sommer
Quintin Cooks
Max Simon
Brandon Li
Walnut Hills 3200 Meter Relay
Duncan Hoffman Anderson Shotput
Gabe Hickman Turpin Discus
Amir Willis Withrow Long Jump
Ryan Hetzel Loveland High Jump
Cooper Smeller Loveland Pole Vault

Second Team
NAME SCHOOL EVENT
Shemar Pinnock Withrow 100 Meter Dash
Shemar Pinnock Withrow 200 Meter Dash
Quintin Cooks Walnut Hills 400 Meter Dash
AJ Dickerson Milford 800 Meter Run
Harris Craycraft Milford 1600 Meter Run
Liam Gallagher Anderson 3200 Meter Run
Manny Fernandez Milford 110 Meter High Hurdles
Jonathan Brown Walnut Hills 300 Meter IM Hurdles
Zion Foster
Yale Godfry
Max McKelvey
Nakemon Williams
Kings 400 Meter Relay
Ryan Moore
Jahmari Wise
Kadarius Short
Withrow 800 Meter Relay
Darnell Crumpton
Shareef Muhammed
Jahmari Wise
Withrow 1600 Meter Relay
Liam Gallagher
Daylan Sparks
Will Thomas
Joe Ingram
Anderson 3200 Meter Relay
Gabe Hickman Turpin Shotput
Jowon Briggs Walnut Hills Discus
Ashton Koller Kings Long Jump
Mahamadou Kanoute Withrow High Jump
Marshall Coleman Kings Pole Vault

Honorable Mention
NAME SCHOOL EVENT
Daniel Beitzinger Walnut Hills 800 Meter Run
Devon Boykin West Clermont 400 Meter Dash
Sean Gatje Turpin 800 Meter Run
Josh Guckenberger Kings 110 Meter High Hurdles
Dylan Hughes Milford 100 Meter Dash
Dustin Kaye Anderson 110 Meter High Hurdles
Corey Kincaid Withrow 1600 Meter Run
Blake Poteet Loveland 200 Meter Dash

 
Dinsmore Legal Padrino Buffalo Wings & Rings