Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. William Zegarski (Jr) Little Miami Little Miami Invite 15:25.90
2. Alex Justus (Sr) Kings Milford Invitational 15:32.00
3. Jack Bentley (Sr) Turpin Milford 15:33.00
4. Ryan Chevalier (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 15:34.50
5. Ajay Stutz (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 16:12.80
6. Brady Steiner (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 16:15.00
7. Andrew Kissel (Sr) Turpin Milford 16:18.00
8. Caleb Chunn (Sr) Kings Milford Invitational 16:28.00
9. Sam Neiger (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 16:29.20
10. JD Fleig (So) Lebanon Lebanon 16:34.00
11. Carter Davidson (Sr) Lebanon Lakota East Classic 16:35.00
12. Cayden Dyer (So) Loveland District Championships 16:35.20
13. Jonah (Joey) Shupe (Sr) Lebanon Lebanon 16:37.00
14. Jesus Trejo (So) Lebanon Lebanon 16:40.00
15. James Janzen (So) Little Miami District VOA 16:42.70
16. Gianni Allwein (So) Walnut Hills Time Trial 16:43.43
17. Garrett Fenton (Sr) Walnut Hills Time Trial 16:45.25
18. Ian Lowden (Sr) Anderson Milford Inv't 16:46.00
19. Calvin Kilgallon (Fr) Lebanon Lebanon 16:50.00
20. Dylan Mullarkey (Sr) Milford Milford Invitational 16:54.50
21. Colin Beran (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 16:54.60
22. William Dewey (So) Turpin Milford 16:58.50
23. Cooper Davidson (Jr) Turpin Milford 16:58.90
24. Sam Mizukawa (So) Anderson District Meet 16:59.00
25. Grant Hanson (So) Loveland Lakota East Invitational 16:59.90
26. Sam Thomas (Fr) Kings Milford Invitational 17:01.00
27. Nick Armantrout (Jr) Lebanon Lebanon 17:02.00
28. Preston Dickerson (Sr) Kings Milford Invitational 17:03.00
29. Jacob Corbett (Sr) Lebanon Bob Schul 17:06.00
30. Alex Kowalak (Sr) Anderson Milford Inv't 17:07.00
31. Ryan Flecker (Jr) Kings Voice of America 17:08.00
31. Will Moody (So) Kings Voice of America 17:08.00
33. AJ Kaylor (Sr) Milford Milford Invitational 17:09.10
34. Cole Weaver (So) Turpin St X 17:10.20
35. Gabe Schmucker (Sr) Little Miami District VOA 17:12.00
36. Alex Salatin (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 17:15.20
37. Jake Sherwood (Sr) Milford Milford Invitational 17:17.20
38. Alex Saletta (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 17:17.40
39. Zach Mays (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 17:19.70
40. Nate Bischof (So) Little Miami District VOA 17:22.20
41. Ricky Davalos (So) Kings Milford Invitational 17:23.00
42. Davis Lagana (Sr) West Clermont Princeton Invitational 17:24.51
43. Adam Barrett (Jr) Turpin St X 17:26.20
44. Will Dippold (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 17:27.60
45. Owen Murray (Jr) Walnut Hills Time Trial 17:28.74
46. Jacob Dunnohew (So) Anderson District Meet 17:31.00
47. Morgan McIntyre (Jr) West Clermont Princeton Invitational 17:32.02
48. Henry Hoskins (Jr) Walnut Hills Time Trial 17:32.07
49. Bryce Davis (Sr) Lebanon Lakota East Classic 17:35.00
49. Innocent Ntwali (So) Winton Woods Talawanda HS 17:35.00
51. Zeke Edwards (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 17:37.10
52. Chad Lynn (Sr) Milford Milford Invitational 17:37.90
53. Luke Carter (Jr) Turpin Milford 17:38.90
54. Nicholas Porginski (Sr) Turpin St X 17:39.30
55. Andrew Waple (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 17:39.80
56. Tristan Hand (Sr) Walnut Hills Time Trial 17:43.53
57. Sam Gausmann (Fr) Little Miami ECC Meet 17:46.00
58. Brendan Stock (Fr) Kings ECC HOB 17:48.00
58. Jackson Taylor (So) Lebanon Ross 17:48.00
60. Kyle Purdy (Jr) Lebanon Ross 17:50.00
61. JP Tew (Jr) Loveland ECC Championships 17:51.76
62. Ben Nyland (So) Turpin St X 17:55.50
63. Noah Carmack (Jr) West Clermont Princeton Invitational 18:00.24
64. Andrew Gasser (Sr) Anderson Milford Inv't 18:03.00
65. Luke Eminger (Fr) Milford Sycamore XC Invitational 18:04.70
66. Owen Stewart (So) Milford Sycamore XC Invitational 18:05.50
67. Levi Mesrin (Fr) Turpin Milford 18:06.30
68. Evan Heckman (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:06.50
69. Cal Huxell (Fr) Milford Milford Invitational 18:11.50
70. Kory Kaiser (Sr) West Clermont Princeton Invitational 18:11.86
71. Alex Wolf (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:11.90
72. Bradley Caldwell (Jr) Anderson Milford Inv't 18:12.00
73. Trent Dozois (So) Milford Sycamore XC Invitational 18:12.50
74. Jacob Hams (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 18:13.00
75. Troy Landers (So) Milford Sycamore XC Invitational 18:16.10
76. David "Henry" Anthony (So) Little Miami St Xavier 18:17.00
76. Alex Whitney (Sr) Anderson Milford Inv't 18:17.00
78. Gavin Miller (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:18.50
79. Tyler Harris (Jr) Kings Milford Invitational 18:19.00
80. Hunter Kinney (So) Turpin Milford 18:20.10
80. Colin Spears (Fr) Little Miami District VOA 18:20.10
82. Nathan Hanlon (Jr) Kings Milford Invitational 18:21.00
83. Nolan Leist (Fr) Anderson Milford Inv't 18:22.00
84. Tad Brockwell (Jr) Kings ECC HOB 18:23.00
85. Luke Hawes (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 18:23.60
86. Carter Jerome (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:25.20
87. Dylan Brown (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:28.00
88. Jack Bender (Fr) Kings Hopewell 18:30.00
89. Gavin Persons (Fr) Little Miami Jim Murray Invite 18:32.00
89. Kevin Phillips (Fr) Anderson Milford Inv't 18:32.00
91. Declan Montgomery (Sr) Milford Princeton Invitational 18:34.08
92. Anthony Gomez (So) Little Miami Jim Murray Invite 18:35.20
93. Ben Granat (Jr) Kings Hopewell 18:38.00
93. Camron Love (Sr) Winton Woods at Home of the Brave Park 18:38.00
95. Ben Kegg (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 18:38.80
96. Aidan Castillo (Fr) Little Miami ECC Meet 18:39.00
97. Lucas Towne (Fr) Turpin St X 18:41.10
98. Alex Tew (Fr) Loveland ECC Championships 18:42.19
99. Zachary Williams (Sr) Walnut Hills Time Trial 18:42.63
100. Marcel Mangan (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:43.10
101. Michael Simon (Jr) Milford Milford Invitational 18:44.50
102. Jesse Jenkins (Sr) Loveland ECC Championships 18:44.68
103. Braydon Dostal (Jr) Anderson St X 18:48.00
104. Bryson Robinette (So) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 18:48.50
105. Jacob Wagner (Fr) Milford Ross Invitational 18:49.71
106. Chase Crawford (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:49.90
107. Leo Mink (Fr) Turpin St X 18:51.70
108. Carson Faz (Jr) Kings Hopewell 18:54.00
109. Ravi Dissanayake (Jr) West Clermont ECC 18:54.73
110. Henry Simon (Jr) Walnut Hills Time Trial 18:55.22
111. Ashton Vause (So) Milford Sycamore XC Invitational 18:55.50
112. Kyle Becker (Jr) Loveland ECC Championships 18:55.61
113. Blake Caldwell (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 18:56.50
114. Connor Flora (Sr) Turpin Milford 18:57.20
115. Breck Brown (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 18:58.90
116. Gabriel Llerena (Fr) Milford ECC Championships 18:59.00
117. Drew Geis (So) Turpin Milford 18:59.70
118. Nick Quatman (Fr) Little Miami ECC Meet 19:00.00
119. Payton Pschesang (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 19:02.90
120. Caden Philips (So) Walnut Hills Time Trial 19:04.24
121. Eric Klaber (Sr) Kings Hopewell 19:06.00
122. Nico Weller (Jr) Walnut Hills Time Trial 19:08.76
123. Jason Denbow (Fr) Milford ECC Championships 19:09.00
124. Mitchell Reveal (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 19:16.80
125. Mikey Schuckmann (Fr) Little Miami ECC Meet 19:18.00
126. Mitchell McGraw (So) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 19:18.10
127. Jackson Huecker (Sr) Kings Milford Invitational 19:20.00
128. Grant Arnesen (Fr) Kings Milford Invitational 19:21.00
129. Jack Pennington (So) Kings Hopewell 19:23.00
130. Kyle Watson (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:23.30
131. Wil Miles (Fr) Little Miami Springfield 19:28.00
132. David Ballman (Sr) Loveland Kings Duals vs. Lakota West 19:30.20
133. Matt McCarthy (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:30.30
134. Brayden Faulkner (Fr) Kings Milford Invitational 19:32.00
135. Tom Barta (Jr) Kings Hopewell 19:35.00
136. Elijah Sneed (Sr) Winton Woods Talawanda HS 19:36.00
137. Luke Griffin (Jr) Loveland ECC Championships 19:36.39
138. Jacob Smearsoll (Sr) Little Miami Jim Murray Invite 19:41.30
139. Alex Feist (Fr) Little Miami Loveland Invite 19:43.10
140. Lucas Canterbury (So) Turpin St X 19:45.00
141. Tyler Evans (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:45.10
142. Connor Black (So) Turpin St X 19:45.60
143. Chase Woody (Sr) Winton Woods Talawanda HS 19:46.00
144. Charles Clark (Fr) Turpin Milford 19:47.50
145. Noah White (So) Milford Sycamore XC Invitational 19:49.40
146. Zach Johnson (Sr) Turpin Milford 19:50.00
147. Noah Dunn (Jr) Turpin Milford 19:51.00
148. Jacob Mueller (So) Kings Home of the Brave (Loveland) 19:52.00
149. Caden Swartz (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:52.40
150. Owen Burwinkel (Fr) Little Miami ECC Meet 19:54.00
151. Aiden Bailey (Fr) Little Miami Jim Murray Invite 19:56.90
152. Paul Kreuzer (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:58.60
153. Nate Baker (Jr) Milford Milford Invitational 20:03.30
154. Paul Pierce (Sr) Turpin Milford 20:06.80
155. Spencer Wind (Sr) Kings Milford Invitational 20:09.00
156. Ethan Burkhardt (Fr) Milford Sycamore XC Invitational 20:09.20
157. Sam Oughterson (Fr) Loveland ECC Championships 20:10.99
158. Jeremy Stottmann (Jr) Kings Milford Invitational 20:13.00
159. Jacob Widanski (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 20:13.70
160. Mason Istnick (Fr) Little Miami ECC Meet 20:17.00
161. Caleb Bailey (Fr) Turpin St X 20:19.00
162. Sam Stinson (So) Little Miami Jim Murray Invite 20:23.60
163. Nik Wirth (Fr) Milford Milford Invitational 20:32.70
164. Luke Bauman (Fr) Milford Sycamore XC Invitational 20:34.20
165. Nick Tranter (So) Little Miami Jim Murray Invite 20:38.50
166. Robert Giller (Fr) Kings Home of the Brave (Loveland) 20:39.00
166. Taylor Insyxiengmay (Jr) Little Miami ECC Meet 20:39.00
168. Nevan Wilmhoff (Jr) Turpin Milford 20:42.50
169. Bobby Keegan (Jr) Walnut Hills Time Trial 20:46.37
170. Carter Click (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 20:47.30
171. Clarke Morian (So) Walnut Hills Time Trial 20:59.80
172. Sam Kegg (Jr) West Clermont Princeton Invitational 21:01.12
173. Jameh Fananapazir (Fr) Walnut Hills Time Trial 21:04.69
174. Kyle Williams (Sr) Milford Loveland Invitational 21:05.80
175. Alex Laman (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:05.90
176. Patrick Johnson (Sr) Little Miami ECC Meet 21:08.00
177. Luke Watson (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:08.30
178. John Eha (So) Loveland ECC Championships 21:08.86
179. Hayden Blaxall (Jr) Turpin Milford 21:21.40
180. Alex Heckscher (Fr) Little Miami Loveland Invite 21:21.70
181. Nick Massaro (Jr) Turpin Loveland Invite 21:22.20
182. Angelo Geis (Sr) Walnut Hills Time Trial 21:28.41
183. Paul Carnevale (Sr) Turpin Milford 21:33.60
184. Erik Takle-Flach (Sr) Kings Home of the Brave (Loveland) 21:34.00
185. Ruben Gardner (Sr) Walnut Hills Time Trial 21:38.44
186. Camden Williams (Jr) West Clermont Princeton Invitational 21:39.88
187. Sam Henn (Sr) Kings Home of the Brave (Loveland) 21:59.00
188. Eriz Durazno (So) Winton Woods at Talawanda High School 22:23.00
189. Forest Heis (So) Turpin St X 22:23.10
190. Matthew Barnett (Jr) Kings Milford Invitational 22:32.00
191. Ethan Smearsoll (Fr) Little Miami Jim Murray Invite 22:41.30
192. Ryan Coors (Jr) Milford Sycamore XC Invitational 22:46.80
193. Jack Knellinger (Sr) Walnut Hills Time Trial 22:49.14
194. Simon Wells (Fr) Walnut Hills Time Trial 22:49.51
195. Jeff Knight (Fr) Kings Milford Invitational 22:51.00
196. Grant Gref (Jr) Turpin Milford 22:54.20
197. Jack Richey (Fr) Walnut Hills Time Trial 22:54.55
198. Ryan Kreuzer (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:55.70
199. Grey Williams (Sr) Turpin Milford 22:56.80
200. Nate Sankey (So) West Clermont Princeton Invitational 22:57.43

Dinsmore Legal Padrino Buffalo Wings & Rings