Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Faith Duncan (Sr) Lebanon Lakota East Classic 17:50.00
2. Sara Doughman (Jr) Kings Southwest District XC Championships 18:37.00
3. Ella Lambert (Sr) Turpin Milford 18:43.20
4. Emmy Sager (Jr) Loveland Loveland Invitational 18:53.50
5. Sarah Madix (Jr) Loveland Lakota East Invitational 18:54.20
6. Hope Carr (Sr) Lebanon ECC 19:01.00
7. Jessie Gibbins (Jr) Loveland Lakota East Invitational 19:02.70
8. Grace Biddle (So) Little Miami District VOA 19:20.40
9. Ellie Carr (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:36.40
10. Ayla Grabenbauer (Jr) Milford Regional Championship 19:37.00
11. Ansley Richards (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:37.50
12. Grace Glassmeyer (So) Lebanon Lebanon 19:40.00
13. Alynna Wilson (Fr) Lebanon Ross 19:42.00
14. Audrey Baker (Fr) Anderson Milford Inv't 19:49.00
15. Ally Colegate (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:49.90
16. Maaike Snider (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:50.50
17. Riley McKinney (Jr) Lebanon Ross 19:54.00
18. Sam Conrad (Jr) Milford Sycamore Invite 19:57.00
19. Lauren Gard (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:57.20
20. Lydia Dill (Sr) Turpin Milford 20:00.70
21. Libby Mailloux (Jr) Milford Milford Invitational 20:04.00
22. Abby Taylor (Jr) Lebanon Ross 20:05.00
23. Lilah Mohler (Jr) Lebanon Ross 20:07.00
23. Trudy Shellenbarger (Sr) Anderson District Meet 20:07.00
25. Mackenzie Evans (Fr) Little Miami Loveland Invite 20:09.80
26. Sofia Huff (Fr) Loveland District Championships 20:10.40
27. Elena Horn (So) Turpin Milford 20:17.60
28. Bethany Griffin (Fr) Loveland District Championships 20:19.70
29. Halcyon Russell (So) Turpin Milford 20:19.80
30. Megan Larson (Jr) Kings Southwest District XC Championships 20:24.00
30. Theresa Olding (So) Lebanon Lakota East Classic 20:24.00
32. Audrey O'Keefe (Jr) Loveland Lakota East Invitational 20:24.70
33. Anna Packer (Jr) Lebanon Ross 20:27.00
34. Caroline Meyer (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:30.29
35. Meghan Tibbs (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:35.30
36. Peyton Dickerson (So) Kings Southwest District XC Championships 20:37.00
37. Emma Stenger (So) Anderson District Meet 20:42.00
38. Bella Dillhoff (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.30
39. Kali Egan (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.90
40. Shae McHugh (Fr) Milford Sycamore Invite 20:45.00
41. Mae Reed (Jr) Turpin Milford 20:46.10
42. Jane Loffer (Jr) Little Miami District VOA 20:47.10
43. Gabi Coleman (Fr) Lebanon Lebanon 20:50.00
44. Ellie Zicka (So) Loveland ECC Championships 20:51.53
45. Annabelle Ramos (Jr) Milford Sycamore Invite 20:53.00
46. Isabel Schemmel (So) Walnut Hills Time Trial 20:54.06
47. Sabrina McSherry (Jr) Walnut Hills Time Trial 20:54.60
48. Margie Fronduti (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:55.19
49. Lauren Bush (Sr) Kings Southwest District XC Championships 20:56.00
49. Kate Herrmann (So) Milford Milford Invitational 20:56.00
51. Zoe Drechsler (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:56.16
52. Charlotte Adams (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:56.45
53. Ryan Armstrong (Jr) Anderson District Meet 20:59.00
54. Sheridan Hennessy (Fr) Walnut Hills Time Trial 21:01.36
55. Lauren Deaton (Jr) Kings Southwest District XC Championships 21:02.00
56. Allie Fogel (Sr) Loveland Buckeye Running Quad 21:03.10
57. Anna Keller (So) Turpin St X 21:06.50
58. Madelyn Jones (So) Milford Sycamore Invite 21:11.00
59. Gretchen Feldkamp (Sr) Milford Sycamore Invite 21:14.00
60. Skyler Daumeyer (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:14.50
61. Samantha Kenneweg (So) Kings Milford Invitational 21:28.00
62. Brooklyn Miller (Fr) Kings Southwest District XC Championships 21:29.00
63. Mikayla Loomis (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:29.60
64. Claire Hannah (So) West Clermont Princeton Invitational 21:33.79
65. Tawni Thuma (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 21:34.50
66. Maggie Braun (So) Milford Sycamore Invite 21:38.00
67. Kaitlyn Lundrigan (Fr) Turpin Milford 21:39.10
68. Leah Mizukawa (Sr) Anderson Milford Inv't 21:40.00
68. Briana Mullarkey (Sr) Milford Sycamore Invite 21:40.00
70. Hannah Miller (Jr) Kings ECC Championships 21:43.00
71. Abigail Brown (Fr) Little Miami ECC Meet 21:44.00
72. Emma Neidich (Sr) Little Miami District VOA 21:44.70
73. Ava Westfall (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:46.80
74. Natalie Stotz (Jr) Turpin Buckeye Running Opening 21:48.60
75. Maya Wolfford (Jr) Turpin Milford 21:52.20
76. Laura Crowley (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:55.70
77. Isabella Goins (So) Turpin Milford 22:00.70
78. Maura Hart (Fr) Kings Loveland Invitational 22:03.00
79. Reagan Dell (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:03.20
80. Marie Flessa (Fr) Walnut Hills Time Trial 22:05.36
81. Elija Hubbell (Jr) Walnut Hills Time Trial 22:06.45
82. Ally Carpenter (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:06.70
83. Ellery Goret (Fr) Turpin Milford 22:07.50
84. Jill Toft (Fr) Little Miami Jim Murray Invite 22:10.70
85. Monika Middendorf (So) Turpin St X 22:12.60
86. Izzy Kofalt (Fr) Milford ECC Championship 22:20.00
87. Colleen Arrasmith (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:23.20
88. Virginia Willard (Jr) Little Miami District VOA 22:24.00
89. Sophie Curtis (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:25.10
90. Mary Westrich (Jr) Walnut Hills Time Trial 22:27.38
91. Brooke Stansell (Sr) Milford Ross Invitational 22:28.00
92. Abigail Adams (Jr) Turpin Milford 22:35.70
93. Stacy Serwaa (Jr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 22:39.00
93. Morgan Smith (Sr) Kings Milford Invitational 22:39.00
95. Erin East (So) Anderson St X 22:42.00
96. Alison Chelgren (So) Anderson St X 22:43.00
97. Samantha Badzik (Jr) Loveland Moeller Invitational 22:45.70
98. Anna Elfers (Fr) Anderson Milford Inv't 22:48.00
99. Deborah Phillips (Jr) Anderson Kings Inv't 22:50.00
100. Lauren Poteet (Jr) Loveland ECC Championships 22:55.46
101. Maren Standage (Fr) Anderson Kings Inv't 23:05.00
102. Katherine Jones (Jr) Turpin Milford 23:06.40
103. Sophie Zimmerman (Sr) Little Miami Loveland Invite 23:12.20
104. Audrey O'Rourke (So) Kings Milford Invitational 23:13.00
105. Alondra Sotelo (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:16.00
106. Meghan Ellison (Jr) Kings ECC Championships 23:17.00
107. Sabine Johns (Fr) Walnut Hills Time Trial 23:18.39
108. Isabel Rodriguez (Jr) Walnut Hills Time Trial 23:18.89
109. Jenna Mayborg (So) West Clermont ECC 23:23.90
110. Maddy Severson (Sr) Anderson ECC Meet 23:24.00
111. Kamryn Appell (Sr) Kings Lakota West JV Races 23:27.00
111. Grace Jones (So) Kings Loveland Invitational 23:27.00
113. Nicole Dierling (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:31.30
114. Marina Phillips (Jr) Turpin Milford 23:35.20
115. Grace Nunn (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:37.50
116. Reese Neugebauer (Fr) Turpin St X 23:44.00
117. Ariana Green (Jr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:47.00
118. Nicole Mattson (So) Kings ECC Championships 23:56.00
118. Madie McCulley (Fr) Little Miami ECC Meet 23:56.00
120. Grace Kaufman (Jr) Walnut Hills Time Trial 23:56.34
121. Isabel Hastings (Jr) Walnut Hills Time Trial 24:04.33
122. Lorelei Wright (So) Turpin St X 24:20.10
123. Aliza Campbell (Sr) Walnut Hills Time Trial 24:28.44
124. Tara McCarthy (Sr) Loveland ECC Championships 24:31.19
125. Isabeau Price (So) Little Miami Loveland Invite 24:37.60
126. Chloe Johnson (Fr) West Clermont ECC 24:37.75
127. Maria Snelling (Jr) Little Miami Jim Murray Invite 24:46.20
128. Caitlin King (Sr) West Clermont Princeton Invitational 24:47.18
129. Logan Symson (Fr) Walnut Hills Time Trial 24:48.59
130. Natalie McGrath (So) Milford Sycamore Invite 24:58.00
131. Savannah Wood (Jr) Kings Lakota West JV Races 25:06.00
132. Izzy Stutzman (Jr) Turpin Milford 25:09.50
133. Sarah Ottley (Jr) Walnut Hills Time Trial 25:09.95
134. Cora Phalen (Jr) Walnut Hills Time Trial 25:11.73
135. Ava Royse (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:14.80
136. Madison Armstrong (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:21.90
137. Miki Wolfford (Fr) Turpin Milford 25:22.60
138. Lydia Goetz (Fr) Walnut Hills Time Trial 25:24.90
139. Abbie Rhodus (Jr) Turpin St X 25:27.40
140. Abby Verderber (Jr) Milford Ross Invitational 25:38.00
141. Sarah McFarland (So) Milford Ross Invitational 25:41.00
142. Maddie Snyder (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 25:41.20
143. Ava Reveal (Fr) West Clermont ECC 25:45.26
144. Jenna Recob (Jr) Milford Ross Invitational 25:51.00
145. Kristina Feighery (Jr) Loveland Moeller Invitational 25:52.60
146. Harper Musgrove (Fr) Walnut Hills Time Trial 25:54.20
147. Makayla Cordy (Fr) Milford Sycamore Invite 26:01.00
148. Sydney Mack (Fr) Turpin Milford 26:06.70
149. Kelsey Colglazier (Fr) Turpin St X 26:10.70
150. Gina McInturf (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 26:11.00
151. Vanessa Schaefer (Sr) West Clermont West Clermont Invitational 26:17.60
152. Sophie Tarter (So) Milford Milford Invitational 26:18.00
153. Sarah Driscoll (Sr) Turpin Milford 26:30.70
154. Poppy Warm (Sr) Walnut Hills Time Trial 26:34.30
155. Elly Schade (Jr) Walnut Hills Time Trial 26:35.91
156. Emerson Withrow (Fr) West Clermont ECC 26:40.34
157. Ayden Hassertt (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 26:52.00
158. Patricia Wells (Jr) Turpin Buckeye Running Opening 26:53.30
159. Ava Corcoran (Jr) Walnut Hills Time Trial 27:02.51
160. Jane Speelman (Jr) Turpin Milford 27:04.20
161. Macey Ritter (Fr) West Clermont ECC 27:08.11
162. Reagan Hamm (Jr) West Clermont ECC 27:19.97
163. Tamara Munoz (Fr) Walnut Hills Time Trial 27:21.87
164. Abby McMullin (So) Turpin St X 27:25.00
165. Maya Manaster (Sr) Turpin Milford 27:25.30
166. Elizabeth Norgren (Sr) Kings Lakota West JV Races 27:33.00
167. Margaret Flanders (Jr) Walnut Hills Time Trial 27:37.63
168. Tori Lafferty (Fr) West Clermont ECC 27:40.88
169. Emma Renshaw (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 27:42.90
170. Ellie Speed (Jr) West Clermont Princeton Invitational 27:44.22
171. Joy Mieli (Sr) Walnut Hills Time Trial 27:45.83
172. Abby Miller (Sr) Walnut Hills Time Trial 27:50.46
173. Emily Lent (Jr) Turpin St X 27:55.20
174. Elaina Emerson (Sr) Turpin St X 28:02.40
175. Hockstock Abby (Jr) Little Miami Little Miami Invite 28:07.00
176. Maya Sundararajan (So) Walnut Hills Time Trial 28:15.83
177. Paige Adams (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 28:28.00
178. Autumn Chapman (Jr) Kings Milford Invitational 28:58.00
179. Tessa Baldauf (Fr) Turpin Milford 28:59.30
180. Lilliana Sardo (So) Walnut Hills Time Trial 29:06.31
181. Parker Beidleman (So) Walnut Hills Time Trial 29:33.72
182. Sofia Tollefson (Sr) Walnut Hills Time Trial 30:11.90
183. Vivian Heidelberg (So) Walnut Hills Time Trial 30:35.17
184. Ella Knellinger (Sr) Walnut Hills Time Trial 30:44.58
185. Molly Easton (Sr) Turpin Milford 31:09.10
186. Chloe Stringer (Sr) West Clermont ECC 31:09.38
187. Cayla Estep (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 31:36.10
188. Olivia Weisbrodt (Fr) Little Miami Little Miami Invite 33:05.50
189. Elise Randall (Jr) Turpin Milford 37:33.80
190. Katie Ennemoser (Fr) West Clermont Little Miami Invitational 37:55.80

Padrino Buffalo Wings & Rings Dinsmore Legal